Kayseri Turizm TatilKayseri Turizm Tatil

KAYSERİ ÇIKIŞLI DOĞU KARADENİZ

10% Discount

1.GÜN
Kayseri’den hareket ederek Sivas güzergahından, Doğu Anadolu ve Karadeniz’i bağlayan tarihi Zigana geçidinden geçerek Hamsi köye ulaşıyoruz. Sütlacıyla ünlü Hamsi köyde kahvaltımızı yapıyoruz. Trabzon Maçka’ya hareket ediyoruz. Kara tepesi üzerinde deniz seviyesinden 1.150 metre yükseklikte olan Sümela manastırını geziyoruz. Adı “Kutsal Bilgelik” anlamına gelen Ayasofya müzesini geziyoruz. Akçaabat’a hareket ediyoruz ve Akçaabat’ın meşhur köftecisi Nihat ustanın yerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Uzungöle hareket ediyoruz Uzungölde gezdikten sonra konaklamamızı uzungölde bulunan Sezgin Otelde yapıyoruz. Horon eşliğinde otelde akşam yemeğimizi yiyoruz.

2.GÜN
Kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra Uzungölden ayrılırken çay üreticileri tarafından kurulan Özçay kooperatifine uğrayarak çay hakkında bilgi alıyoruz. Arzu edenler çayın tadına bakabilir arzu eden misafirlerimiz de çay satın alabilir. Çay fabrikası gezimizden sonra Rize’ye hareket ediyoruz. Rize’de bulunan Botanik bahçeye gidiyoruz. Botanik bahçeyi gezdikten sonra Rize bezi fabrikalarını geziyoruz. Rize’nin Ardeşen ilçesinden yukarı Kaçkar dağlarına doğru çıkıyoruz. Solumuzda Fırtına vadisi ve deresi ve tarihi Kemer köprüleri eşliğinde Çamlıhemşine oradan Fırtına vadisinde Osmanlı restaurantta alabalık yiyoruz. Ayder yaylasına çıkıyoruz. Sonra konaklama yapıcağımız Yeşil Vadi otele hareket ediyoruz dileyenler otelde ayder kaplıcalarından yararlanabilir. Akşam yemeğimizi otelde yöreye ait canlı müzik eşliğinde alıyoruz.

3.GÜN
Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra ayder yaylarından ayrılıyoruz. Karadenizin eşsiz sahilini gezerek Giresun’a doğru hareket ediyoruz.Türkiye’nin fındık fabrikası olan FİSKOBİRLİK’in satış mağazasına gidiyor fındık alışverişimizi yapıyoruz. Ardından ordu’ya hareket ediyoruz. Ordu’da teleferikle Boztepeye çıkış yapıyoruz. Panoramik Ordu’yu çaylarımızı yudumlarken yeşil ve mavinin eşsiz benzerliğiyle izliyoruz. Daha sonrasında Gardenya restaurantta öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemeğin ardından akşamüzeri samsun’a varış.Amisos otelde konaklama ve akşam yemeğinden sonra serbest zaman.

4.GÜN
Otelimizdeki kahvaltının ardırdan Bandırma ve Atatürk Anıtı’nı geziyoruz. Öğle yemeğimizi Samsun’da aldıktan sonra Kayseri’ye hareket ediyoruz. Güzergahımızda bulunan Çorum’da leblebi alışverişi yapıyoruz ve Turumuzun sonu. Bir sonraki Turumuzda görüşmek dilegiyle!…
[/box]